Meny
Meny

Städare till Qvinna i Botkyrka

Botkyrka Botkyrkabyggen Sista ansökningsdag: 2022-06-30

Botkyrkabyggen är ett av landets större allmännyttiga bostadsföretag med ca 11 000 hyresbostäder och 130 anställda. Vi arbetar för att vara landets mest kundorienterade företag med ledorden nära-engagerade-pålitliga. Botkyrkabyggen är också ett företag som arbetar för ökad mångfald, en jämn könsfördelning av kvinnor och män i olika åldrar och med spridning i etnisk bakgrund hos personalen.

Vi söker städare till vår satsning Qvinna i Botkyrka.

Arbetsuppgifter
Vi sköter städningen av portar, trappor och tvättstugor i våra bostadshus. Vi arbetar även med att hålla rent och snyggt i utemiljön. Som städare kommer du att vara placerad i ett av våra fem områden i Botkyrka.

Kravprofil
Vi söker dig som är intresserad av att jobba med städning i fastighetsbranschen. Du är kvalitetsmedveten, ansvarsfull och självgående i ditt arbete och har en god samarbetsförmåga. Vi kommer att lägga stor vikt vid personlig lämplighet.
 

Övrigt
Botkyrkabyggen erbjuder till en början en praktikplats som kan leda till heltidsjobb med goda möjligheter till utveckling. Vi erbjuder utbildning i renhållning, bra arbetstider och ett gott arbetsklimat. Botkyrkabyggen är en rökfri arbetsplats. Tillträde sker enligt överenskommelse.

Ansökan
Välkommen att skicka din ansökan med CV och personligt brev senast den 30 juni 2022.

Urval och intervjuer sker löpande. För mer information, se vår hemsida Välkommen till Botkyrkabyggen