Meny
Meny

VVS-montör

Botkyrka Affärsområde Södra Sista ansökningsdag: 2021-09-26

Botkyrkabyggen är ett av landets större allmännyttiga bostadsföretag med ca 11 000 hyresbostäder och 130 anställda. Vi arbetar för att vara landets mest kundorienterade företag med ledorden nära-engagerade-pålitliga. Botkyrkabyggen är också ett företag som arbetar för ökad mångfald, en jämn könsfördelning av kvinnor och män i olika åldrar och med spridning i etnisk bakgrund hos personalen.

Vi söker en VVS-montör till vår driftavdelning. Vi erbjuder dig ett stimulerande arbete med möjligheter till utveckling och många kontaktytor både i och utanför företaget. Som anställd får du ett generöst friskvårdsbidrag, sjukvårdsförsäkring, företagshälsovård och ett gott arbetsklimat.

Ansvar och arbetsuppgifter
Som VVS-montör kommer du arbeta med löpande underhållsarbeten i undercentraler, byta komponenter i värmesystem samt ansvara för tillsyn och skötsel av tekniska utrymmen. I arbetet ingår byte av VVS-armaturer, blandare och tvättställ. Du kommer även att hantera avloppsstopp samt göra svets- och lödarbeten.
 

Kvalifikationer
Vi söker dig som är utbildad inom VVS och har några års erfarenhet från liknande arbetsuppgifter. Som person har du en god samarbetsförmåga och är bra på att skapa relationer. Rollen kräver att du är självgående, kvalitetsmedveten, strukturerad och driven i ditt arbete. B-körkort är ett krav.


Ansökan
Tjänsten är en tillsvidareanställning med placering på vårt kontor i Storvreten.

Du är välkommen att skicka din ansökan med CV och personligt brev senast den 26 september 2021. Urval och intervjuer sker löpande. För mer information kontakta Patrik Lindqvist, Driftchef, tel. 070-162 93 79. Besök gärna vår hemsida för mer information, www.botkyrkabyggen.se